Çocuk Psikoloğu Kimdir?

Psikologlar üniversitelerin psikoloji bölümlerinden mezun olur, klinik psikolojide yüksek lisans veya doktora yapar ve üzerine hangi kuramı seçtilerse,  örneğin varoluşçu, bilişsel, aile ve çift terapisi, çocuk terapisi vb. o alanda eğitim alırlar ve hizmet verirler.

İşte çocuk psikolojisi alanında çalışan ve bu alanda bizzat çocuklara ve ailelerine sorunların çözümünde yardımcı olan uzmanlara çocuk psikoloğu ya da pedagog denir.

Sıklıkla psikologlarla karıştırılan çocuk psikiyatristleri ise tıp doktorlarıdır ve medikal yani ilaçla tedavi yapma yetkisine sahiptirler.Çocuğunuzla ilgili sorunlarınızın çözümünde bu meslek grupları bu temel bilgilere sahip olmak seçiminizi kolaylaştıracaktır. 

Etik, Bilimsel yaklaşımımız ve 20 yıllık tecrübemizle yanınızdayız...

Konu hakkında uzmanlarımızdan Soru ve Sorunlarınız bölümümüz yardımıyla ya da Danışma Hatlarımızyoluyla daha ayrıntılı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

SAYGILARIMIZLA...

Dr.Psikolog Murat SARISOY

Danışma ve Randevu Hatlarımız:

·         0 232 464 00 60

·         0 232 374 00 00 (7 Gün / 24  Saat Danışma ve Randevu Hattı)

·         0 534 670 23 73

·         0 554 580 25 10

 

 

 

 

Uzmanımız Psikolog Dr. Murat SARISOY'un yeni kitabı...

 

 

                Ülkemizdeki çocukluk ve ergenlik döneminde bulunan insan sayısı göz önünde bulundurulduğunda, bu sayı milyonlarla ifade edilebilir. Bu genç nüfusun her gün kullandığı ilaç, katıldıkları psikolojik danışma seansları ve benzeri hizmetler ülke bütçesine büyük bir maddi yük getirmektedir. Aynı zamanda bu gençlerin yaşadıkları sorunlar nedeniyle başarısız olmaları, ders ya da yıl tekrarı yapmaları veya okuldan uzaklaşmaları bu maddi yükün katlanarak artmasına sebep olmaktadır. Buna ek olarak bu durumdaki gençlerin yaşadıkları psikolojik sorunlar aile ve sosyal çevrelerini de olumsuz yönde etkilemektedir. Oysa etkisi kanıtlanmış bir koruyucu ve önleyici grup terapisi uygulamasına dâhil edilmeleri yoluyla, ortaya çıkan maddi ve manevi yük ve sosyal çevreye olan olumsuz etkileri, yüksek oranda azaltılabilir. 

         Okuyacağınız bu kitap Bireysel ve Grup terapileri alanında yaklaşık 20 yıllık bir deneyimi olan Psikolog Dr. Murat Sarisoy tarafından hazırlanmıştır. Profesyonel, amatör uygulamacılar, hem de aileler için grup terapileri yoluyla olası ruhsal sorunların çözümüne yönelik; koruyucu ve önleyici çalışmalar içermektedir.