Son dönemde Hipnoz ve E.M.D.R. gibi tekniklerin ve bunun yanında da bilimsel geçerliği olmayan bazı uygulamaların konunun uzmanı olmayan, ve hatta çocuk psikoloğu, pedagog ya da danışman unvanına sahip olmayan kişilerce terapi adı altında kullanıldığı görülmektedir. Bu son derece tehlikeli ve endişe verici bir durumdur, temel çocuk psikopatolojisi ve sorunları bilgisine ve deneyimine sahip olmayan bu kişiler, çocuk danışanlarının ruhsal hayatlarında sonradan ortaya çıkacak hasarlar meydana getirmektedirler. Çocukları için danışmanlık ve terapi hizmeti alacak kişiler bu konuda son derece dikkatli olmalıdırlar.

Çocuklar için terapi ve danışmanlık hizmeti verecek merkezlerin ebeveyn görüşme odaları, çocukları için oyun ve gözlem odaları, gözlem sırasında ebeveynlerin dinlenebileceği bekleme odaları mutlaka bulunmalıdır. Bu tip merkezler ebeveynlerin görüşme sırasında konforu için, sekreter harici çocuk gelişimi asistanları da bulundurmalıdır. Merkezimizde saydıklarımızın hepsi tam donanımlı şekilde mevcuttur.

Merkezimizde çocukların yaşadıkları sorunlarla başa çıkabilmeleri amacıyla alanında tecrübeli uzman psikologlarca oyun terapileri verilmektedir. Bunun yanında ailenin de aktif olarak katılabildiği Fillial Terapide merkezimide verilmektedir. 

Etik, Bilimsel yaklaşımımız ve tam 27 yıldır tecrübemizle yanınızdayız…

SAYGILARIMIZLA…

Dr. Psikolog Murat SARISOY

Danışma ve Randevu Hatlarımız:

·        0 232 374 00 00 (7/24 Danışma ve Randevu Hattı)

·        0 534 670 23 73

·        0 554 580 25 10